Wypożyczalnia samochodów

Czasem zdarza się, że wypożyczalnia samochodów jest nieuczciwa w stosunku do swoich klientów. Czasem bywa tak, że to klienci przez własne błędy muszą uiszczać dodatkowe opłaty. Na naszym portalu znajdziecie informacje, jak unikać nieprzyjemnych sytuacji podczas wynajmowania samochodu. Nasi użytkownicy przesłali nam swoje historie, aby przestrzec innych. Zapraszamy do czytania!

Brak ubezpieczenia AC

„Witam Wszystkich! Chciałabym przedstawić swoją historię. Moim błędem było niewykupienie ubezpieczenia AC. Niestety w czasie wynajmu samochodu spowodowałam wypadek, policja uznała, iż jest to moja wina i musiałam pokryć wyrządzone szkody. Nie wykupiłam AC mimo iż w wypożyczalni była taka możliwość. Teraz żałuję, bo dzięki temu uniknęłabym wiele stresu. Także chciałabym przestrzec innych, aby nie żałowali tych kilku złotych na dodatkowe ubezpieczenie. Pozdrawiam”

Katarzyna z Poznania

Niedoczytania regulaminu – opłata za dodatkowego kierowcę

„Dzień dobry, ja chciałabym przestrzec wszystkich, aby DOKŁADNIE czytali regulaminy. Dzięki temu można uniknąć wielu nieporozumień. Ja nie doczytałem, ze wypożyczalnia pobiera dodatkową opłatą za drugiego kierowcę. Niestety już wcześniej zarezerwowałem samochód w wypożyczalni i nie miałem możliwości skorzystać z usług innej firmy w tym terminie, która takiej opłaty by nie pobierała. Na miejscu mieliśmy z zona niezbyt miłą niespodziankę, ale już na przyszłość będziemy wiedzieć, żeby dokładnie czytać regulaminy.”

Krzysztof, lat 34, Mińsk Mazowiecki

Przekroczenie limitu dziennego

„Cześć. Chciałabym zwrócić uwagę, że niektóre wypożyczalnie mają określony dzienny limit przejechania kilometrów. Niestety nie wiedzieliśmy o tym – my sami nie doczytaliśmy, a nikt z obsługi nie zwrócił nam na to uwagi. Oczywiście wina leży po naszej stronie – powinniśmy dokładnie przeczytać umowę i regulamin, jednak uważam, że pracownicy obsługi klienta również powinni na to zwrócić uwagę.  Przestrzegam więc wszystkich przed tym, by bardzo się pilnować jeśli chcodzi o tego rodzaju formalności. Pozdrawiam.”

Marzena z Sanoka

Ograniczenia wiekowe

„Witam wszystkich a szczególnie tych młodych 🙂 Ja miałem taką trochę nieprzyjemną przygodę z wypożyczalnią samochodów. Mianowicie na stronie nie było informacji, iż wynajmu samochodu dokonuje się z osobami powyżej 21 roku życia. Ja lat mam stety/niestety jeszcze 20, więc jak się okazało na miejscu wypożyczalnia samochodów nie mogła podpisać ze mną umowy. Całe szczęście w mieście była jeszcze inna wypożyczalni i tam mogłem skorzystać z wynajmu samochodu.”

Kuba, lat 20, Podkarpackie

Zakończenie

Jeśli chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wypożyczania samochodu, czego należy unikać, polecamy nasz wpis dostępny pod linkiem – autwynajem.pl/wynajem-aut. Znajdzie tam wiele cennych informacji, które pozwolą Wam na uniknięcie różnego rodzaju wpadek związanych z wynajem auta. A oczywiście w razie pytań i wątpliwości nasi eksperci pozostają do Waszej dyspozycji.