Wypożyczalnia aut

Wypożyczalnie aut konkurują ze sobą, co skutkuje coraz to lepszą ofertą tychże firm. Coraz więcej wypożyczani samochodów oferuje także wynajem busów wieloosobowych, czy motocykli. W tym artykule przedstawiamy garść informacji o wypożyczalniach aut. Jeśli więc temat jest Ci bliski lub szukasz tego rodzaju informacji, zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak rozpoznać dobrą wypożyczalnię samochodów?

Dobra wypożyczalnia samochodów dba i o klienta i o swoje samochody. Wszystko to po to, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie.

Dbałość o klienta

Dobre wypożyczalnie stawiają sobie za cel komfort i zadowolenie swoich klientów. Dbają o profesjonalną obsługę klienta, bo przede wszystkim to warunkuje, czy dalsza współpraca będzie się układała pomyślnie, czy też nie. Pracownicy wypożyczalni samochodów powinni służyć fachową poradą, powinni również wychodzić na przeciw potrzebom klienta.

Dbałość o wyposażenie wypożyczalni aut

Dobrą wypożyczalnię poznamy również po tym, jak dba o swój sprzęt.  Jeśli auta są zadbane, wyczyszczone, mamy prawo sądzić, że trafiliśmy na profesjonalną firmę. Warto jednak zwrócić uwagę na stan „wewnętrzny” samochodów. Zapytajmy o przeglądy techniczne, jak również poprośmy o kontrolę płynę eksploatacyjnych takich jak olej, płyn chłodniczy, czy płyn hamulcowy. Bowiem właśnie to stan techniczny samochodów może zadecydować o bezpieczeństwie.

Opinie o wypożyczalni

Dobra wypożyczalnia ma również dobre opinie. Właściciel wypożyczalni powinien zadbać o to, by na portalach z opiniami, jak również na portalach społecznościowych znajdowały się opinie, które nie będą szkodziły wizerunkowi firmy. Negatywne opinie, a szczególnie te w mediach społecznościowych mogą wpłynąć na zainteresowanie klientów usługami firmy.

Na co zwrócić uwagę w wypożyczalni aut?

Jeśli chcemy wypożyczyć auto, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Warunki zawarcia umowy

Przede wszystkim osoba wypożyczająca powinna sprawdzić, czy kwalifikuje się do zawarcia. Wiele wypożyczalni wymaga, aby przyszły klient-kierowca miał ukończony przynajmniej 21 rok życia, by posiadał prawo jazdy minimum rok oraz nie był sprawcą żadnych wypadków drogowych w ostaniach 12 miesiącach.

Koszt całkowity

Warto także sprawdzić lub dopytać, jaki będzie całkowity koszt wynajmu samochodu. Jakie opłaty zostaną nam doliczone. Wiele wypożyczalni aut dolicza bowiem opłatę za dodatkowego kierowcę, jak również za przekroczenie dziennego limitu przejechanych kilometrów (w różnych wypożyczalniach jest to inna liczba waha się od 200-300 km). Należy także omówić kwestię ubezpieczenia dodatkowego.

Podsumowanie

Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnej wypożyczani samochodów należy przede wszystkim zorientować się w regulaminie wynajmu aut. Warto przeanalizować umowę (jeśli nie jest dostępna na stronie, należy poprosić o przesłanie wzoru). No i oczywiście należy sprawdzić, czy w ofercie firmy znajdują się samochody, których wynajem nas interesuje. Większa ilość wskazówek i informacji znajduje się we wpisie, który można znaleźć pod tym linkiem – autwynajem.pl/wynajem-aut.